2% pentru ATINS!

Sibiu- UnDa Verde pentru Biciclete!

Câștigătorii primei etape a concursului ''Bicicliști împotriva schimbărilor climatice''

Vă mulțumim tuturor pentru participarea la concursul ''Bicicliști împotriva schimbărilor climatice''.

Mai jos îi vom enumera pe cei care au trecut de proba teoretică și sunt invitați să participe la proba următoare, cea creativă.

Începând de astăzi 16.02.2014, până la data de 15.04.2015, puteți să realizați orice lucrare artistică pe tema concursului ''Bicicliști împotriva schimbărilor climatice'', după cum urmează:

1. Elevii claselor V-VIII:

a. Tema concursului reprezentată grafic printr-un desen în creion, cărbune sau marker.

b.Tema concursului reprezentată pictural cu acuarele, acrilice sau alte materiale specifice.

c. Realizarea unor obiecte, specifice temei, din materiale reciclabile.

d. Scrierea unui eseu pe tema concursului.

e. Orice formă de exprimare artistică care să aibă ca temă principală tema concursului.

 

2. Elevii claselor IX-XII:

a. Crearea unui stencil, cu tema concursului.                                                       

b. Realizarea unui film de scurt metraj, cu tema concursului.

c. Realizarea unui material, fotografii/prezentări în Powerpoint, cu tema concursului

d. Realizarea unui colaj, cu tema concursului.

e. Orice formă de exprimare artistică care să aibă ca temă principală tema concursului.

Mai multe detalii despre concurs pe http://turainnatura.ro/ro/undaverde/regulament-concurs.

Lucrările le puteți preda pe e-mail la info@turainnatura.ro sau la adresa poștală strada Constituției nr. 3, ap. 3, Sibiu. Pentru alte detalii puteți să o contactați pe Cristina Pinoșanu la numărul de telefon 0753.411.627.

 

Elevii claselor V-VIII :

1. Halmagiu Fabian - Scoala Gimnaziala nr 23 Sibiu
2. Tomescu Radu - Scoala Gimnaziala nr. 23 Sibiu
3. Oltean Daria - Scoala Gimnaziala Nicolae Iorga Sibiu
4. Suciu Amalia Maria - Scoala Gimnaziala Nicolae Iorga Sibiu
5. Moldovan Andrei - Col. Național Octavian Goga  Sibiu
6. Ciufu Mihai-Ștefan - Liceul Neagoe Basarab Oltenița
7. Dragut Valentin Ștefan - Scoala Gimnaziala nr.3 Cisnădie
8. Brad Ana-Maria - Scoala "Aurel Decei" Gura-Râului
9. Lingurar Sorin - Scoala Gimnaziala. Axente Sever jud Sibiu
10 Popa Adriana Cristina - Scoala Gimnaziala Axente Sever Sibiu
11 Savu Adriana - Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
12. Botosaneanu Mihaela - Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
13. Vladu Ioana Nicoleta - Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
14. Fatan George Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
15. Craciun Cristian Matei - Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
16. Piele Cristina - Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
17. Balaban Miruna - Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
18. Iacob Iulian Scoala - Gimnaziala Nocrich  Sibiu
19. Banea Vlad Scoala - Gimnaziala Nocrich  Sibiu
20. Andra Maximovici - Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
21. Milian Denisa - Scoala Gimnaziala Nocrich  Sibiu
22. Tilvan Denisa Sinziana - „J. Lebel” Talmaciu
23. Petrescu Ana-Maria - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
24. Tamas Timotei - Scoala Gimnaziala nr. 3 Cisnadie
25. Trantor Andra -  Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
26. Vasiliu Sonia - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
27. Luca Adela - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
28. Toader Ioana Iasmina - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
29. Bogai Tudor - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
30. Petrescu Ana-Maria - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
31. Rosca Albert Valentin - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
32. Maierean Ioana-Daniela - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
33. Marc Sonia Elena - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
34. Stoica Bianca-Teodora - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
35. Elfellah Kenza Sara - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
36. Bucse Nicoleta - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
37. Coman Dragos-Marian - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
38. Rascarache Alexandra Elena - Liceul Teoretic " Onisifor Ghibu " Sibiu
39. Toth Alicia - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
40. Stroesc Claudiu - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
41. Ioana Dumitrescu - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
42. Ghinea Diana Karina - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
43. Oana Andrei - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
44. Francu Stefan - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
45.Mihoc Stefan - Scoala Gimnaziala nr. 21 Sibiu
46. Zabava Mihai - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
47. Nica Maria Estera - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
48. Rusu Andrei Ciprian - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
49. Gallardo Esther - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
50. Chertes Adrian - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
51. Pătru Nicoleta Cristina - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
52. Andrei Lavinia Maria - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
53. Critac Ciprian - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
54. Lavu Cristian - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
55. Covaliu Damaris-Ana Maria - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
56. Gliga Raul - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
57. Mihailescu Daniel - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
58. Dancăşiu Flavius - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
59. Casas Sarai - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
60. Cirlan Delia Andreea - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
61. Mohan Nicolae - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie
62. Alexandru Toader - Liceul Teoretic Gustav Gundisch Cisnadie

Liceeni clasele IX-XII:

1. Miron Emanuel - Liceul Tehnologic "Avram Iancu"
2. Bodea Alexandra - Colegiul National Pedagogic Andrei Saguna
3. Gindila Dan-Tudor - Colegiul National Pedagogic Andrei Saguna
4. Smioreanu Mihail Florin - Colegiul Tehnic Energetic Sibiu
5. Beckert Cristian - Colegiul National Samuel von Brukenthal
6. Fisca Rares - Colegiul Tehnic Energetic
7. Vinti Robert - Colegiul Tehnic Energetic
8. Maior Teodor-Marian - Colegiul Tehnic Energetic
9. Mecea Anca Denisa - Colegiul Tehnic Energetic
10. Grigorie Ana-Maria-Mihaela - Colegiul Economi ''G.Baritiu'' Sibiu
11. Fodor Cristian Catalin  - Colegiul Tehnic Energetic
12. Tarcea adrain - Colegiul National Samuel von Brukenthal
13. Opris Raluca - Colegiul National Samuel von Brukenthal

Baftă în continuare tuturor participanților!

Finantatori

Parteneri

Proiect finantat prin granturile SEE 2009-2014, in cadrul Fondului ONG in Romania.

Continutul acestui website nu reprezinta in mod necesar pozitia oficiala a granturilor SEE 2009-2014. Intreaga raspundere asupra corectitudinii si coerentei informatiilor prezentate revine initiatorilor website-ului.

Pentru informatii oficiale despre granturile SEE si norvegiene accesati www.eeagrants.org.

Pentru informatii despre Fondul ONG in Romania accesati www.fondong.fdsc.ro.